581726-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Injektions-, infusions- och transfusionsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInjektions-, infusions- och transfusionsmaterial
BeskrivningInfusionsaggregat, blandningssystem vid hantering av toxiska läkemedel, infusionskopplingar, infusions- och injektionskanyler, nålfria injektionssystem, infartsfixeringar, TIVA-set, transfusionsaggregat, övertrycksmanschetter, kanyler till SVP, sprutor Centrala venkatetrar (CVK) och tillbehör, perifera- och navelkatetrar, artärkatetrar och artärkanyler, tryckmätningsset, pulmonalisartärkatetrar, midlinekatetrar med mera
Intern identifierareVF2024-00053
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141220 Kanyler, 33141310 Injektionssprutor, 33194120 Infusionsartiklar, 33194200 Utrustning för transfusion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
BeskrivningCentrala venkatetrar (CVK) och tillbehör Perifera och navelkatetrar Artärkatetrar och artärkanyler med tillbehör Tryckmätningsset och tillbehör Pulmonalisartärkatetrar Midlinekatetrar Infartsfixering och fixeringsmaterial för centralinfarter
Intern identifierare1758278-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare1758279-1