58173-2022 - ResultatSverige-Sundbyberg: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mäklartjänst avseende tekniska konsulter
Referensnummer: SAVAB-19-182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förmedling av tekniska konsulter.
Med det innebär att ramavtalsleverantören åtar sig att efter beställning från Beställaren säkerställa konsulttjänster inom det tekniska området.
Takvolymen i den här upphandlingen bestäms till 10 MSEK.
Angiven volym ska endast ses som upplysning. Ingen volym garanteras. Volymerna kan komma att förändras över tid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71356000 Tekniska tjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen