Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och Beläggningsarbeten
Referensnummer: SEAB 2020/101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233200 Diverse ytbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna annons är en förhandsannonsering av kommande upphandling av som omfattar ramavtal för mark- beläggningsarbeten, enligt beläggningsprogram, akuta lagningar samt återställning efter ledningsgrävning inom Sandviken kommun. Uppdelat på ett antal objekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233200 Diverse ytbehandling, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45442300 Ytbehandlingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen