Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggarbeten Säter 2021
Referensnummer: GNU 2020/141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggarbeten till Säters kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen