2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Nyttoanalys Norrleden
Beskrivning: Den här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Multidisciplinära uppdrag (Generalkonsultuppdrag). Uppdraget omfattar en förstudie som ska bidra med ökad kunskap om behov och nyttor samt underlag för väl avvägda beslut om framtida åtgärder för att möta näringslivets och samhällsutvecklingens behov av effektiva logistikkedjor genom multimodala transportlösningar.
Intern identifierare: KLF 2024/1448
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Nyttoanalys Norrleden