581819-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finansiella konsulttjänster – Senior controller
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSenior controller
BeskrivningSenior controller som även ska leda delprojekt i införandet av ett nytt ekonomisystem. Uppdraget omfattar ekonomistyrning, processutveckling, budget, prognos, rapportering och verksamhetsutveckling. Rollen innebär förutom traditionellt controller arbete även ansvar för kravställning, testning, utbildning och utveckling av beslutsstöds- och BI-lösningar.
Intern identifierareÅM2026-4069
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79412000 Finansiella konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79211000 Redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000