Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE 14400 El, tele och data Örtuglandet 1 Bromma
Referensnummer: 2023-1070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar utförande av entreprenad för el, tele och data för 6 st bostadshus med 96 st lägenheter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 51000000 Installation (utom programvara)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen