581918-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Upphandling av ärendehanteringssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ärendehanteringssystem
BeskrivningUpphandlingen avser en molnlösning för ärendehantering (Systemet). Systemet ska göra det möjligt att definiera och hantera olika ärendehanteringsprocesser, både för interna och externa flöden. Upphandlingen innefattar också en portal via vilken en intern eller en extern person kan skapa, följa och kommunicera i ett ärende. inklusive utbildning, integrationer, drift inkl. löpande uppdateringar och uppgraderingar av Systemet, support, samt konsulttjänster för utveckling och anpassning.
Intern identifierare25–4225
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000