581938-2021 - ResultatSverige-Edsbyn: Motorfordon för särskilda syften
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pistmaskin Ovanåkers kommun
Referensnummer: 11662
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Ovanåkers kommun upphandlar en pistmaskin åt kommunens skidbacke Edsbybacken.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34115300 Begagnade transportfordon, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 43500000 Bandburna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen