Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggservice Gagnef
Referensnummer: GNU 2020/84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande byggservicetjänster som komplett åtagande inom yrkeskategorierna bygg, ventilation, måleri, golv och mindre anläggningsarbeten. Ramavtal avser underhåll, renoveringar, reparationer, mindre ombyggnationer och akuta åtgärder, huvudsakligen inom bebodda bostadslägenheter, lokaler och övriga byggnadsdelar inom Gagnef kommuns och Gagnefsbostäders fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 66 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen