582068-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsföringstjänster Kalmar Science Park
Referensnummer: 2022-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser området marknadsföringstjänster som är kopplade till varumärket Kalmar Science Park, beställda av Kalmar Science Park AB, enligt kravspecifikation, se nedan. Tryck, tillverkning och köpt media ingår inte i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen