Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggservice i Örebro och Karlskrona
Referensnummer: 2020-14631
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att Kriminalvården behöver teckna byggserviceavtal för om och tillbyggnationer i Örebro och Karlskrona.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45432110 Golvläggning, 45440000 Målning och glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen