582141-2020 - ResultatSverige-Värnamo: Vägmarkeringsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väglinjemarkering
Referensnummer: UHN.2020.102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233221 Vägmarkeringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo, Gislaved, Gnosjö, Vaggeryds kommuner samt Finnvedsbostäder AB och Gisletorp Lokaler AB inbjuder till anbudsgivning gällande väglinjemarkering. Värnamo kommun är den kommun som hanterar upphandlingen för övriga deltagande kommuner och bolag. De kommande avtalen omfattar respektive Köpares behov av väglinjemålning och därtill hörande varor och tjänster. Maximalt avtalsvärde per Köpare beräknas till: Värnamo kommun – SEK 4,5 miljoner Finnvedsbostäder AB – SEK 200.000,- Gislaveds kommun – SEK 1,2 miljoner Gisletorps Lokaler AB – SEK 100.000,- Gnosjö kommun - SEK 200.000,- Vaggeryds kommun - SEK 600.000,- Information gällande ESPD Det framgår när man lämnar anbudet i e-Avrop att man som anbudsgivare kan välja om man vill använda ESPD-formuläret. Det är en valmöjlighet och inte ett krav att bifoga ESPD.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen