582161-2019 - ÄndringSverige-Huddinge: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ansökningsinbjudan - Arkitekttjänster
Referensnummer: HS/2019:403
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge Samhällsfastigheter AB inbjuder er att ansöka om att få lämna anbud på Ramavtal – Arkitekttjänster. Upphandlingen genomförs enligt bestämmelserna för selektivt förfarande. Det innebär att upphandlingen genomförs i två steg. Denna anbudsökningsinbjudan avser Steg 1. Upphandlingen avser ramavtal för följande konsulttjänster:
— Arkitekt
— Tillgänglighetssakkunnig
— Byggingenjör/Beskrivare
Ansökanstidens utgång
Den upphandlande myndigheten har inte möjlighet att pröva ett anbudsansökningar som inkommer för sent.
Anbudsansökningar ska vara upphandlande myndighet tillhanda senast:
27.12.2019 23:59