582243-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Utryckningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stegbilar 2022 - 2024
Referensnummer: 231-252/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Storstockholms brandförsvar genomför upphandling av sammanlagt 6 stegbilar med leverans under åren 2023 och 2024. Huvudbeställningen omfattar fem (5) stegbilar. Stegbil nr. 6 är en frivillig option till avtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Storstockholms brandförsvar genomför upphandling av sammanlagt 6 stegbilar med leverans under åren 2023 och 2024.