582270-2019 - ResultatSverige-Kalmar: Vuxen- och annan undervisning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal vuxenutbildning på distans
Referensnummer: 19/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar vuxenutbildning på distans.
Anbudsgivaren ska kunna erbjuda kurser inom följande program:
Barn- och fritidsprogrammet
Handel- och administrationsprogrammet
Hotell- och turismprogrammet
Vård- och omsorgsprogrammet
Ekonomiprogrammet
Estetiska programmet
Humanistiska programmet
Naturvetenskapsprogrammet
Samhällsvetenskapsprogrammet
Anbud ska lämnas på hela uppdraget, alternativa anbud accepteras inte.