582273-2022 - ÄndringSverige-Karlskrona: Medicinska specialisttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teleradiologiska tjänster 2022
Referensnummer: RB2022-0052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar granskning av röntgenbilder under jourtid samt även planerade undersökningar vid behov då belastningen är hög på regionen röntgenklinik.