582288-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Nationellt ramavtal av konsulttjänst, Projektering för brounderhåll i väg- och järnvägsmiljö.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNationellt ramavtal av konsulttjänst, Projektering för brounderhåll i väg- och järnvägsmiljö.
BeskrivningFör nationellt ramavtal av konsulttjänst, Projektering för brounderhåll i väg- och järnvägsmiljö. Giltigt från och med 2026-12-01 t o m 2028-11-30, med 1 st. option på 2 år.
Intern identifierareKOM-419956
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel01.Väg Norra regionen
BeskrivningTimpris som gäller för fördelningsnyckel rangavrop. Timpriset gäller inte vid förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare01.Väg Norra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel02. Väg Mellersta regionen
Intern identifierare02. Väg Mellersta regionen
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel03. Väg Östra regionen
BeskrivningTimpris som gäller för fördelningsnyckel rangavrop. Timpriset gäller inte vid förnyad konkurrensutsättning
Intern identifierare03. Väg Östra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel04. Väg Västra regionen
Intern identifierare04. Väg Västra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0005
Titel05. Väg Sydöstra regionen
Intern identifierare05. Väg Sydöstra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0006
Titel06. Väg Södra regionen
Intern identifierare06. Väg Södra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0007
Titel07. Järnväg Norra regionen
Intern identifierare07. Järnväg Norra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0008
Titel08. Järnväg Mellersta regionen
Intern identifierare08. Järnväg Mellersta regionen
Del (anbudsområde)LOT-0009
Titel09. Järnväg Östra regionen
Intern identifierare09. Järnväg Östra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0010
Titel10. Järnväg Västra regionen
Intern identifierare10. Järnväg Västra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0011
Titel11. Järnväg Sydöstra regionen
Intern identifierare11. Järnväg Sydöstra regionen
Del (anbudsområde)LOT-0012
Titel12. Järnväg Södra regionen
Intern identifierare12. Järnväg Södra regionen