2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård för Arbetsmiljöverkets samtliga kontor
Beskrivning: Arbetsmiljöverket bjuder härmed in intresserade leverantörer att lämna anbud för lokalvård, hyra av entrémattor och avfallshantering på verkets samtliga adresser: Falun, Gävle, Jönköping, Linköping, Luleå, Malmö, Mölndal, Solna, Sundsvall, Umeå, Växjö, Östersund och Örebro.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113911:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning, 90500000 Avfallstjänster, 39530000 Större och mindre mattor, 39532000 Dörrmattor