582328-2024 - Resultat
Sverige – Vägbeläggningsarbeten – Ramavtal asfalteringsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal asfalteringsarbeten
BeskrivningStadsmiljöförvaltningen i Göteborgs stad inbjuder till att lämna anbud på ramavtal för asfaltutläggning inklusive tillhörande arbeten. I tillhörande arbeten inkluderas mindre åtgärder som har direkt samband med asfaltutläggningen t.ex. liten läggare, justering inför asfaltläggning m.m. Beställarens avsikt är att teckna ramavtal med fem anbudsgivare för en planerad avtalstid om 48 månader
Intern identifierareSMF-2024-00465
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelSMF-2024-00465: Ramavtal asfalteringsarbeten