Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkning av sjöar, våtmarker och vattendrag
Referensnummer: 2022/00038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalkning av sjöar, våtmarker och vattendrag inom kommunerna Mora, Orsa, Älvdalen och Leksand.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24000000 Kemiska produkter, 44921210 Kalkmjöl, 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning, 60441000 Besprutning från luften, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen