582331-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning – Service- och verkstadstjänster fordon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService- och verkstadstjänster fordon
BeskrivningRamavtalet avser att täcka Kiruna kommunkoncerns behov av tjänster inom verkstads- och servicetjänster.
Intern identifierare2026-070
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50112100 Reparation av bilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVerkstads- och servicetjänster
BeskrivningRamavtalet avser att täcka beställarens behov av tjänster inom verkstads- och servicetjänster.
Intern identifierare1938012-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAlkolås- Dräger
BeskrivningValbar tjänst (ej obligatorisk).
Intern identifierare1938013-1
Huvudklassificering (cpv): 50433000 Kalibrering