2. Förfarande
Förfarande
Titel: Begagnat material
Beskrivning: Bostads AB Mimer bjuder in till upphandling som riktar sig till återförsäljare av begagnat material. Bostads AB Mimer inbjuder er härmed att inkomma med ansökan i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem, nedan kallad DIS. DIS:et är indelad i två delområden: Delområde Vitvaror Delområde Byggmaterial Leverantör är fri att lämna på ett eller båda delområden.
Intern identifierare: 2024130
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39700000 Hushållsapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: Denna del besvaras av sökande som lämnar ansökan genom Egenförsäkran och kommer därmed kontrolleras med efterfrågad bevisning enligt vad som framgår i avsnitt 3.1 Instruktioner. Sökande som lämnar ansökan genom egenförsäkran behöver inte fylla i del "Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav".
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Beskrivning: Denna del Ifylls av sökande som lämnar ansökan genom att intyga genom en sanningsförsäkran att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap 1-3 §§ LOU och besvara Mimers uppställda kvalificeringskrav. Sökande som lämnar ansökan genom sanningsförsäkran behöver inte fylla i del "Egenförsäkran".
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Bostads AB Mimer bjuder in till upphandling som riktar sig till återförsäljare av begagnat material. Bostads AB Mimer inbjuder er härmed att inkomma med ansökan i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem, nedan kallad DIS. DIS:et är indelad i två delområden: Delområde Vitvaror Delområde Byggmaterial