2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktning av taksäkerhetsanordningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar besiktning av taksäkerhetsanordningar, vilka ska utföras löpande efter avrop på utvalda fastigheter. Syftet med besiktningen är att säkerställa att taksäkerhetsanordningar och tillträdesvägar är säkra och användbara för avsett ändamål, samt att brister identifieras, prioriteras och åtgärdsförslag tas fram. Därutöver ska konsult även kunna efter avrop från Beställaren, utföra föreslagen åtgärd samt genomföra slutbesiktning. Välkommen med anbud!
Intern identifierare: 2026:09
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000