Huvudsaklig CPV-kod 45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utförande av reparations-, underhålls- samt nybyggantion inom av beställaren förvaltade fastigheter och förhyrda lokaler samt VA-anläggningar.
Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med tre entreprenörer under förutsättning att det finns ett tillräckligt antal anbud.Kontrakt som tecknas av denna upphandling kommer att innehålla särskilda kontraktsvillkor avseende arbetsvillkor för byggarbete, enligt detta underlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen