582467-2023 - ResultatSverige-Örebro: Bårar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för bårsystem ambulans
Referensnummer: MT 2023-0034 / 23RS285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192160 Bårar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för bårsystem ambulans för leverans till VO ambulanssjukvård RÖl, Område specialiserad vård.
Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen