See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare inom EL till STO Tekniska system
Beskrivning: Swedavias projektenhet söker nu en Projektledare inom El med minst 7års erfarenhet till projektkluster STO Tekniska system. Uppdraget avser främst att leda genomförandet av reinvestering av belysning och belysningsstyrning i terminal och utomhus. Men även andra uppdrag inom projektklustret kan bli aktuella under uppdragstiden. Uppdraget beräknas påbörjas i Augusti /September 2025 och kommer att pågå i 24 månader. Bedömd tidsomfattning av uppdraget är 80-100% under större delen av uppdragstiden. Närvaro på plats på flygplatsen (ARN) kommer krävas i samband med ex. byggmöten, uppföljningar, besiktningar m.m.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116129:Lot:1