Ytterligare CPV-kod(er) 60210000 Kollektivtrafik med tåg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget innefattar att bedriva spårtrafik samt ansvara för tjänster (t.ex. fordons- och depåunderhåll, intäktssäkring och kundnära service) kopplade till trafikleveransen gällande Lidingöbanan samt Spårväg city.
(tjänsternas typ och kvalitet eller indikation på behov och krav)