582502-2023 - ResultatSverige-Lycksele: Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: UH-2023-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.1.4.
Kort beskrivning
De förtroendevalda revisorerna i Lycksele kommun och kommunalförbundet LYSTKOM inbjuder härmed intresserade att lämna anbud på uppdraget att vara sakkunniga till kommunens/förbundets förtroendevalda revisorer för granskning av styrelse, nämnder, stiftelser och beredningar, samt till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag. Uppdraget avser räkenskapsåren 2024 t.o.m. 2027.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Revisionstjänster Lycksele Kommun och kommunalförbundet LYSTKOM