2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gammakamera med datortomograf (SPECT/CT) inkl. utvärderingssystem (Klient-/serverlösning)
Beskrivning: Upphandling av Gammakamera med datortomograf (SPECT/CT) inkl. utvärderingssystem (Klient-/serverlösning) till nuklearmedicinska mottagningen i Sörmland.
Intern identifierare: IN-IN22-0229
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33111600 Apparatur för radiografi, 33111620 Gammakameror, 33124000 Utrustning och artiklar för diagnostik och radiodiagnostik, 33150000 Apparatur för radioterapi, mekanoterapi, elektroterapi och sjukgymnastik, 33151000 Apparatur och utrustning för radioterapi, 33151100 Apparatur för gammaterapi, 33151200 Apparatur för röntgenbehandling, 33151300 Spektrografer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del