582539-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende för ungdomar
Referensnummer: SCN-2021-00275
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Stödboende för ungdomar 16 - 20 år enligt socialtjänstförordningen. Stödboendet kan bestå av ett antal lägenheter enskilt och/eller i en sammanhållen fastighet. Boende efterfrågas framför allt i Uppsala- och mälardalsregionen men även i andra delar av landet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen