58262-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Miljöutredningar 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMiljöutredningar 2024
BeskrivningTekniska konsulter
Intern identifierareT2023-02063
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313430 Analys av miljöindikatorer för bygg- och anläggningsarbeten, 79720000 Utredning, 90700000 Miljötjänster, 90711300 Analys av miljöindikatorer utom för byggprojekt, 90712000 Miljöplanering, 90712100 Utvecklingsplanering för stadsmiljön, 90714000 Miljörevision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningTeknisk konsult
Intern identifierareMiljöutredningar 2024