582684-2023 - PlaneringSverige-Vänersborg: Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barn- och elevregister
Referensnummer: D.nr: 2023/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Tidig dialog
Observera att detta är en RFI (request for information) för intresseanmälan inför dialogmöte, anbud ska alltså inte lämnas utan endast intresse att delta i dialogen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48333000 Programvara för kontakthantering, 48445000 Programvara för kundhantering, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48931000 Programvara för utbildning, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bar- och elevregister