Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Nationellt radiobolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Översättningstjänster Musikrelaterade
Referensnummer: SR2132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inom detta område finns det behov av översättare som är duktiga på att översätta texter som innehåller musikaliska begrepp och termer. Både från och till svenska och från och till engelska. Den största volymen är från svenska till engelska
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen