582783-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Översättartjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Översättningstjänster drama och dokumentär
Referensnummer: SR2135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges radio inbjuder till upphandling av översättningstjänster av drama, dokumentärt och annan radioproduktion. Översättningar görs från svenska till engelska.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen