582787-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal masshantering
Referensnummer: UH-2021-162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal konsulttjänster avseende konsultstöd inom strategisk masshantering inom Linköpings kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster avseende konsultstöd inom strategisk masshantering inom Linköpings kommun. Fastställd takvolym för ramavtalet är 2,3 Mkr.