ENA vill förstärka med tjänster inom de områden där bolaget saknar egen kompetens och/eller resurser. ENA avser teckna ramavtal med miljökonsulter. Tjänster ska löpande täcka ENAs behov av miljötjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90700000 Miljötjänster, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen