582820-2023 - ÄndringSverige-Mora: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende byggarbeten, 2017/96
Referensnummer: UH-2017/96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem avseende förekommande byggarbeten (ej större projekt) så som mindre nybyggnation, om- och tillbyggnation m.m. Systemet får användas av andra upphandlande myndigheter (UM) eller enheter (UE).
Giltighetstiden för detta DIS är 6 år från 2020-12-22. Giltighetstiden kan komma att ändras enligt LOU 8 kap 6  §