582946-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter – Växtnäring, växtskyddsmedel och utsäde
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVäxtnäring, växtskyddsmedel och utsäde
BeskrivningVäxtnäring, växtskyddsmedel och utsäde till SLU
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUmeå växtnäring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUmeå växtskyddsmedel
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUmeå utsäde stråsäd, ärtor och trindsäd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelUmeå utsäde oljeväxter vår
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelUmeå utsäde vallfrö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelUppsala växtnäring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelUppsala växtskyddsmedel
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelUppsala utsäde stråssäd, ärtor och trindsäd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelUppsala utsäde oljeväxter år och höst
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelUppsala utsäde vallfrö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelGotland växtnäring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:11
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelGotland växtskyddsmedel
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:12
Del (anbudsområde)LOT-0013
TitelGotland utsäde stråsäd, ärtor och trindsäd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:13
Del (anbudsområde)LOT-0014
TitelGotland utsäde oljeväxter vår och höst
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:14
Del (anbudsområde)LOT-0015
TitelGotland utsäde vallfrö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:15
Del (anbudsområde)LOT-0016
TitelSkara växtnäring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:16
Del (anbudsområde)LOT-0017
TitelSkara växtskyddsmedel
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:17
Del (anbudsområde)LOT-0018
TitelSkara utsäde stråsäd, ärtor och trindsäd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:18
Del (anbudsområde)LOT-0019
TitelSkara utsäde oljeväxter vår och höst
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:19
Del (anbudsområde)LOT-0020
TitelSkara utsäde vallfrö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:20
Del (anbudsområde)LOT-0021
TitelSkåne växtnäring
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:21
Del (anbudsområde)LOT-0022
TitelSkåne växtskyddsmedel
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:22
Del (anbudsområde)LOT-0023
TitelSkåne utsäde stråsäd, ärtor och trindsäd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:23
Del (anbudsområde)LOT-0024
TitelSkåne utsäde oljeväxter vår och höst
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:24
Del (anbudsområde)LOT-0025
TitelSkåne utsäde vallfrö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106243:Lot:25