582955-2023 - ResultatSverige-Umeå: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst Huvudprojektledare "Avfallsprojekt - insamling fastighetsnära samt återvinningsstationer"
Referensnummer: 202311654
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdraget omfattar genomförande av projektet beskrivet i Projektdirektiv Insamling av förpackningar och returpapper från hushåll.
Huvudprojektledaren ska leda och planera projektet och ansvarar för kommunikation till projektets intressenter, avrapportering och uppföljning av budget, tidplan, resultat, identifierade risker och att resurser finns tillgängliga.
Omfattning bedöms vara 80 % av en heltid under första året och 40 % av en heltid påföljande 6 månader. En option på förlängning finns. Den bedöms till 30-40 % av en heltid under ytterligare ett (1) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen