583001-2022 - ResultatSverige-Malmö: Konstruktion av rörledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Programledare utbyggnad större reningsverk
Referensnummer: 22/00984
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71322200 Konstruktion av rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser konsultstöd för programledning av den framtida avloppsvattenreningen i Lund med framtagande av strategier, nyttor, miljötillstånd samt planering och genomförande av definierade projekt med leverans och uppföljning av definierade nyttor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71245000 Tillståndsplaner, arbetsritningar och specifikationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen