583022-2021 - ResultatSverige-Falun: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förändringsledning - grund och fortsättningskurser
Referensnummer: 5010-13071-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Dalarnas län bjuder in till att lämna anbud i upphandling som LEKS och RUS gör tillsammans avseende två delområden:
1. Grund- och fortsättningskurser i förändringsledning som kommer erbjudas länsstyrelsernas energi- och klimatstrateger, miljömålssamordnare, klimatanpassare m fl.
2. Grundkurser till kommuners energi- och klimatstrateger, miljömålssamordnare, klimatanpassare m fl.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen