583074-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ortopediska artiklar – Material för ortopedteknisk tillverkning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaterial för ortopedteknisk tillverkning
BeskrivningMaterial för tillverkning av ortopedtekniska produkter/hjälpmedel. Materialet används främst av de ortopedtekniska verksamheterna på SU, NÄL, SÄS. Visst material används även av andra professioner så som arbetsterapeuter.
Intern identifierareRS 2023-04206
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141700 Ortopediska artiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000