Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulentstödd familjehemsvård.
Referensnummer: 16/228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förstärkt familjehemsvård för barn och ungdomar upp till cirka 20 år. Med barn avses barn och ungdom om inte annat anges. Målet med upphandlingen är att täcka Kungsbacka kommuns behov av förstärkt familjehemsvård utöver de familjehem som finns inom den egna organisationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen