583166-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Sanitetsgods
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Hygieninrättningar
Referensnummer: 20/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44411000 Sanitetsgods
II.1.4.
Kort beskrivning
MSB stödjer vid nationella och internationella kriser med tillfälliga byggnader, framförallt förläggning och kontor. Vid internationella uppdrag stödjer MSB med kompletta camper, där lokaliteter för förläggning, kontor, kök, möteslokaler, hygieninrättningar och förråd ingår.
Denna upphandling är uppdelad i två delområden, Toalettinsynsskydd och Duschinsynsskydd. Insynsskydden ska vara identiska med varandra med möjlighet att montera toalett- alt. duschutrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45215500 Offentliga toaletter, 45232460 Sanitetsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen