583180-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Cyklar – Barnvagnar och barncyklar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBarnvagnar och barncyklar
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för avropande kommuners behov av barnvagnar och cyklar inom i första hand förskola, fritids och skola samt övriga verksamheter som har behov inom avtalsområdet. Upphandlingen görs för kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad, Tanum, Trollhättan, Uddevalla och Vänersborg som bedriver upphandlingssamordning under namnet VästUpp.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113744:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34432000 Delar och tillbehör till cyklar, 34912100 Sittvagnar