583218-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Mätinstrument
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument för geoteknisk mätning
Referensnummer: 2019-04146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38410000 Mätinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Instrument för geodetisk mätning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38290000 Instrument och apparater för lantmäteri, hydrografi, oceanografi eller hydrologi, 38300000 Mätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen