2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gasklockan Ackumulatortank - process
Beskrivning: Göteborg Energi AB avser att uppföra en ny kombinerad ackumulator för fjärrvärme och fjärrkyla samt ett tillhörande teknikhus för distribution, laddning och urladdning. Placeringen är på den gamla gasklocketomten i centrala Göteborg. Denna upphandling avser process och dess utrustning till ackumulatorns pumpstation, även kallad teknikhuset.
Intern identifierare: 25-0018
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000