583239-2021 - ResultatSverige-Härnösand: Telefonsvarartjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefonisttjänst viss teleadministration och receptionstjänst 2021
Referensnummer: 115-8942-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79510000 Telefonsvarartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västernorrlands län och Härnösands kommun. Uppdraget avser funktionerna telefonistservice, teleadministration samt receptionstjänst. Länsstyrelsen
och Härnösands kommun har även i dag ovanstående tjänster utlagda på entreprenad. Uppdragets omfattning framgår av kravspecifikation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79500000 Kontorshjälp, 79992000 Receptionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen