583300-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av stations tankning gällande bensin, diesel, E 85, biogas samt HVO/RME. Bulkleveranser av diesel och HVO/RME.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09100000 Bränslen, 09123000 Naturgas, 09132100 Blyfri bensin, 09132300 Etanolbensin, 09133000 Motorgas (LPG), 09134200 Dieselbränsle, 09134230 Biodiesel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen